Partnerzy serwisu:

Zakopane nie kupi autobusów przez pandemię

Witold Urbanowicz 24.04.2020

Zakopane nie kupi autobusów przez pandemię
fot. UM Zakopane
Zakopane rezygnuje z leasingu dwóch nowych autobusów. Miasto, z powodu pandemii i zmianami w zakresie zadań realizowanych z samorządu, zrezygnowało z uruchamiania w 2021 r. nowej linii autobusowej, która miała być obsługiwana przez nowe pojazdy.
Kilka lat temu Zakopane uruchomiło własną komunikację miejską. Cztery Solarisy 8,9 LE obsługują dwie linie. To spora rewolucja, gdyż wcześniej komunikacja opierała się o prywatne busy. W przyszłym roku miała dołączyć kolejna miejska linia, na trasie Spyrkówka – Rejon Dworca – Kuźnica.

Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Tesko rozpisała przetarg na leasing operacyjny dwóch kolejnych autobusów – tym razem o długości 10-11 m. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris w konsorcjum z Millenium Leasing z ofertą na kwotę 2,696 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu, który określono na kwotę 2,552 mln zł brutto.

Ostatecznie zamawiający zrezygnował z zakupu pojazdów i unieważnił przetarg. Po otwarciu ofert prezes firmy Tesko wystosował pismo do właściciela – władz Zakopanego – o potwierdzenie aktualności przyjętego w wieloletniej prognozie finansowej zamiaru uruchomienia nowej linii autobusowej od 1 stycznia 2021 r.

Decyzja miasta była… negatywna. „W związku z ogłoszeniem stanu epidemii (…) i co się z tym wiąże, zmianami w zakresie realizowanych zadań przez gminę miasto Zakopane, organizator publicznego transportu zbiorowego podjął decyzję o wstrzymaniu zamiaru uruchomienia z dniem 1 stycznia 2021 r. nowej linii komunikacyjnej z przebiegiem trasy Spyrkówka – Rejon Dworca – Kuźnica” – poinfomował 20 kwietnia w lakonicznej odpowiedzi Tomasz Filar, zastępca burtmistrza

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport