Partnerzy serwisu:

Zakopane: Dwie oferty na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu

Witold Urbanowicz 08.03.2019

Zakopane: Dwie oferty na budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu
mat. UM Zakopane
Przedmiotem toczącego się przetargu, prowadzonego przez Zakopane, jest zaprojektowanie i wykonanie centrum komunikacyjnego przy dworcu kolejowym wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Teraz miasto musi rozważyć, czy zwiększyć budżet.
Zakres prac przewiduje przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego. Na czas prac powstaną tymczasowe obiekty. Postępowanie nie obejmuje przebudowy dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej.

Oprócz tego założono budowę parkingu przesiadkowego Park&Ride wraz z budynkiem usługowym, przebudowę i rozbudowę bramy wejściowej na perony od strony ronda Armii Krajowej. Przebudowane zostaną fragmenty ul. Szymony i ul. Smrekowej oraz ronda Armii Krajowej.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Tańszą propozycję, opiewającą na 40,8 mln zł brutto, złożyło Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Skierniewicki Mirbud zażyczył sobie 47,7 mln zł brutto. Teraz zamawiający musi zastanowić się, czy zwiększyć budżet określony na kwotę 33,8 mln zł brutto. Koncepcja ma zostać dostarczona w ciągu 60 dni od podpisania umowy, a projekty wraz z decyzjami – do końca marca 2020 r. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca marca 2021 r.

Niedawno UM w Zakopanem rozstrzygnął ogólnopolski konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej wybranych elementów zagospodarowania dla budowy centrum komunikacyjnego na terenie dworca kolejowego w Zakopanem. Wybrano pracę Tomasza Galicy i Anny Muras, w której komisja doceniła odniesienia do natury, regionalnych motywów zdobniczych, tatrzańskiej przyrody i górskich szlaków.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony