Partnerzy serwisu:

Zakopane: Centrum komunikacyjne przy dworcu po raz trzeci

Witold Urbanowicz 14.04.2019

Zakopane:  Centrum komunikacyjne przy dworcu po raz trzeci
mat. UM Zakopane
Zakopane ogłosiło kolejny już przetarg na projekt i budowę centrum komunikacyjnego przy dworcu kolejowym. Poprzednio złożone oferty przekraczały możliwości finansowe miasta.
Przedmiotem zamówienia jest niezmiennie zaprojektowanie i wykonanie centrum komunikacyjnego w Zakopanem. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego. Na czas prac powstaną tymczasowe obiekty. Postępowanie nie obejmuje przebudowy dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Przewidziano budowę parkingu typu Park& Ride wraz z budynkiem usługowym. Przewidziano przebudowę i rozbudowę bramy wejściowej na perony od strony ronda Armii Krajowej, przebudowę fragmentów ulic Smrekowej i Szymony oraz ronda Armii Krajowej, a także realizację parkingu rowerowego.

Termin składania ofert mija 25 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz wydłużony okres gwarancji na wykonane roboty (40%). Zamówienie ma zostać wykonane do 31 marca 2021 r.

To już trzecie postępowanie na wykonanie prac. W pierwszym wpłynęły dwie oferty, z czego tańsza opiewała na 40,8 mln zł brutto przy budżecie wynoszącym 33,8 mln zł brutto. Zamawiający nie był w stanie zwiększyć środków na realizację zamówienia. W drugim przetargu wpłynęła jedna oferta i to droższa. Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe zaproponowało 41,7 mln zł przy zmniejszonym budżecie 29,5 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony