Partnerzy serwisu:

Zacięta i droga walka o 255 biletomatów dla Białegostoku

Witold Urbanowicz 09.01.2019

Zacięta i droga walka o 255 biletomatów dla Białegostoku
fot. UM Białystok
Białystok otworzył oferty w przetargu na dostawę i montaż 255 mobilnych biletomatów, które zostaną zamontowane we wszystkich tamtejszych miejskich autobusach. O zamówienie ubiega się czterech wykonawców. Oferty znacząco przekraczają budżet zamawiającego.
Przetarg dotyczy dostawy, instalacji, uruchomienia i obsługi 255 biletomatów. W planach jest zamontowanie po jednym biletomacie w każdym białostockim autobusie. Zadanie zostało podzielone na trzy etapy – dostawa i uruchomienie biletomatów, potem rozbudowa systemu i oprogramowania i wreszcie świadczenie usługi sprzedaży biletów, w tym doładowywania białostockich kart miejskich.

Dzisiaj (9 stycznia) Białystok otworzył oferty. W sumie na realizację zamówienia zamawiający przeznaczył 16,9 mln zł brutto, w tym ok. 9,6 mln zł brutto na dostawę, instalację i uruchomienie biletomatów mobilnych wraz z oprogramowaniem, a ok. 7,3 mln zł brutto na koszt świadczenia usługi sprzedaży. Miasto nie ma powodów do zadowolenia. Choć o zamówienie ubiegają się cztery firmy, wartość ich ofert znacząco przekracza budżet.

Mennica zaoferowała realizację etapu I i II za 19,1 mln zł brutto, a etapu III – za 13,1 mln zł brutto. Według ofert firmy biletomaty miałyby się pojawić w ciągu 8 miesięcy, a gwarancję na urządzenia określono na 96 miesięcy. Konsorcjum firm Mera Systemy i Atos Polska jest w stanie dostarczyć urządzenia z oprogramowaniem za 21,6 mln zł brutto, a koszt świadczenia usługi sprzedaży określono na zaledwie 244,80 zł. Urządzenia miałyby pojawić się w terminie do 6 miesięcy, a gwarancja wynosiłaby 144 miesiące. GMV Innovating Solutions chce dostarczyć urządzenia za 15,5 mln zł brutto, a etap III jest w stanie zrealizować za 10,2 mln zł brutto. Biletomaty miałyby się pojawić w ciągu 12 miesięcy i byłyby objęte 96-miesięczną gwarancją. Bydgoski Pixel proponuje etap I i II za 12 mln zł brutto, a etap III – za 10,1 mln zł brutto. Wykonawca deklaruje dostawę biletomatów w terminie ośmiu miesięcy. Urządzenia miałyby zostać objęte 108-miesięczną gwarancją.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony