Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: 10 km dróg rowerowych za 7 mln zł

Roman Czubiński 18.04.2021

Zachodniopomorskie: 10 km dróg rowerowych za 7 mln zł
Zdjęcie ilustracyjnefot.
W połowie października sieć Trasy Pojezierzy Zachodnich wzbogaci się o trzy nowe odcinki. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z ich wykonawcą. Najdłuższy fragment powstanie na zachód od Barlinka, a dwa pozostałe – w okolicy Choszczna.
Nowe odcinki TPZ wraz z już istniejącymi oraz budowanymi utworzą wygodne i bezpieczne połączenie granicy polsko-niemieckiej z terenem w głębi Pomorza Zachodniego. Jak informuje Urząd Marszałkowski, brakujące odcinki w rejonie Trzcińska-Zdroju, Myśliborza, Wapnicy w powiecie stargardzkim i Drawska Pomorskiego są w trakcie uzupełniania. Trwa też przebudowa dawnego mostu kolejowego przez Odrę w Siekierkach po polskiej stronie granicy.

Niedawno Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie podpisał wartą 6,96 mln zł umowę z wykonawcą trzech kolejnych fragmentów Trasy: z Mostkowa do Dzikowa (ponad 6 km) oraz Choszczno – Koplin i Choszczno – Pakość (po ok. 2 km). Wszystkie mają być gotowe w ciągu pół roku – do 15 października. Prace wykona Eurovia Polska.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zachwala walory regionu, jeśli chodzi o turystkę rowerową. – Jest tu wyjątkowy klimat, unikalna przyroda, dużo wody, czyste powietrze. Trasa przez pojezierza, którą można przejechać całe województwo, od Siekierek przez Myślibórz, Barlinek, Choszczno, Ińsko, Drawsko, Czaplinek, oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku – cytuje słowa samorządowca komunikat prasowy. Inwestycje w nową infrastrukturę mają zmienić standard podróżowania rowerem po regionie.

Trasa Pojezierzy Zachodnich jest – według informacji UMWZ – najdłuższą velostradą w regionie. Docelowo jej długość – wraz z odnogą północną w kierunku Stargardu, Szczecina i Dobrej – ma wynosić 420 km. Po ukończeniu TPZ będzie łączyć zachodni i wschodni kraniec województwa. Cała Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego ma liczyć aż 1100 km szlaków. Niektóre jej elementy budują samorządy lokalne, większość jest jednak inwestycjami marszałkowskimi, dofinansowanymi w 85% z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony