Partnerzy serwisu:

Zabytkowy autobus Volvo ze Szczecina do remontu z budżetu obywatelskiego

Jakub Rösler 25.11.2021

Zabytkowy autobus Volvo ze Szczecina do remontu z budżetu obywatelskiego
fot. Fb Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej
Jednym z projektów zgłoszonych do szczecińskiego budżetu obywatelskiego jest remont autobusu przegubowego Volvo B10MA. Jest to zadanie ogólnomiejskie, tak więc może na nie oddać głos każdy mieszkaniec. Pasjonaci chcą przywrócić autobusowi pełną sprawność, a zakres gruntownej naprawy jest bardzo duży.
Jak możemy przeczytać na stronie Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, chodzi o gruntowny remont autobusu przegubowego Volvo B10MA. Pojazdy tego typu stanowiły podporę komunikacji miejskiej w Szczecinie w latach 90. W pewnym momencie po mieście jeździło 80 sztuk tych pojazdów, a aktualnie w służbie nie ma już żadnego z nich.

Członkowie zrzeszeni w Szczecińskim Towarzystwie Miłośników Komunikacji Miejskiej zgłosili do miejskiego budżetu obywatelskiego całkowity remont przegubowego Volvo B10MA o numerze 2876, które odkupili w 2018 roku od Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie. Autobus ma status zabytku i jest na chodzie. Miłośnicy remontują go wytrwale od 3 lat, co pozwoliło na zachowanie pojazdu na chodzie.

Mimo tego pojazd wymaga pilnego remontu, szczególnie silnika, który ma na liczniku ponad 2 miliony przejechanych kilometrów bez żadnych większych napraw! Volvo służyło w stolicy Pomorza Zachodniego od 1998 roku. Zadanie zostało zgłoszone jako projekt ogólnomiejski, tak więc może na niego głosować każdy kto mieszka w Szczecinie. Zadanie ma numer 11 na liście ogólnomiejskiej. Głosowanie zaczęło się 23 listopada i potrwa do 7 grudnia tego roku. Więcej szczegółów o tym jak zagłosować pod tym linkiem.

Jeszcze w najbliższy weekend będzie można przejechać się zabytkowym pojazdem i usiąść za jego kierownicą, tak aby zapoznać się z pojazdem i jego historią w rzeczywistości. O wszystkich szczegółach towarzystwo pisze na swojej stronie.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony