Partnerzy serwisu:

Ząbkowice Śląskie z ofertą Solarisa na hybrydy

Witold Urbanowicz 05.12.2019

Ząbkowice Śląskie z ofertą Solarisa na hybrydy
fot. Solaris
Gmina Ząbkowice Śląskie otworzyła oferty w przetargu na zakup siedmiu autobusów hybrydowych o długości 10,5-12,5 m. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca lipca 2020 r. i będą obsługiwać planowaną do uruchomienia komunikację gminna.
Przedmiotem przetargu jest zakup siedmiu autobusów hybrydowych. Długość pojazdów określono na 10,5-12,5 m, a pojemność na 54 osób (w tym 38 na miejscach siedzących, łącznie ze składanymi oraz miejscem dla kierowcy). Wymagany jest silnik diesla o mocy min. 145 kW. Moc silnika elektrycznego określono na min. 100 kW. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (5 grudnia) minął termin składani ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaoferował realizację zamówienia za kwotę 12,485 mln zł, idealnie – co do złotówki – mieszcząc się w budżecie zamawiającego. Ponadto producent zaproponował 36 miesięcy gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny autobusu, 60 miesięcy na układ napędowy, 61 miesięcy na magazyny energii oraz 144 miesięcy na elementy nadwozia i szkielet techniczny.

Zamówienie w całości ma zostać zrealizowane do końca lipca 2020 r. Kilka miesięcy temu gmina opublikowała wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze zawarcia umowy o świadczenie usług przewozowych. Przewidywana data rozpoczęcia realizacji umowy to 1 września 2020 r., a jej okres to 72 miesiące.

Schemat malowania


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony