Partnerzy serwisu:

Ząbkowice Śląskie kupiły siedem hybryd od Solarisa

jd/inf. pras. 30.12.2019

Ząbkowice Śląskie kupiły siedem hybryd od Solarisa
Fot. Solaris
Nowoczesne, niskoemisyjne Solarisy Urbino 12 hybrid zostaną dostarczone do Ząbkowic Śląskich do 31 lipca 2020 r. Będą obsługiwać linie nowo tworzonej komunikacji gminnej.
Siedem dwunastometrowych autobusów marki Solaris dla Ząbkowic Śląskich będzie posiadać szeregowy układ hybrydowy, składający się z silnika elektrycznego o mocy 120 kW oraz silnika spalinowego o mocy 151 kW, spełniającego normy emisji spalin Euro 6. Autobusy hybrydowe wyposażone zostaną także w superkondensatory pozwalające magazynować, a następnie wykorzystywać energię pozyskiwaną z rekuperacji. Oznacza to mniejsze zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji w porównaniu do pojazdów z napędem konwencjonalnym.

Dodatkowo będą posiadały funkcję Arrive & Go, która kontroluje pracę silnika spalinowego: wyłącza go podczas podjeżdżania do przystanku i ponownie włącza podczas jego opuszczania, umożliwiając pracę wyłącznie na silniku elektrycznym.

W autobusach miejsca siedzące będą zagwarantowane dla 37 pasażerów. Dostęp do pojazdu został zaplanowany w – nieczęsto spotykanym na polskim rynku – układzie 1-2-0. Hybrydy dla Ząbkowic Śląskich będą wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz w monitoring, poprawiający bezpieczeństwo podróżnych. Pasażerowie będą mogli korzystać z systemu zapowiedzi głosowej oraz portów USB. Na życzenie klienta, na pokładzie pojazdów zostaną zamontowane defibrylatory.

Siedem autobusów będzie obsługiwać Ząbkowicką Komunikację Publiczną, która zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2020 r. Na II kwartał przyszłego roku miasto planuje przetarg na świadczenie usług w zakresie transportu drogowego. Szacuje się, że Ząbkowicka Komunikacja Publiczna będzie wykonywała około 1,5 tys. kilometrów dziennie, obsługując wszystkie miejscowości na terenie gminy.

Środki na zakup niskoemisyjnych autobusów Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony