Partnerzy serwisu:

Za siedem miesięcy Kraków zyska nowe miniautobusy od Karsana

Redakcja 16.06.2020

Za siedem miesięcy Kraków zyska nowe miniautobusy od Karsana
fot. MPK
Dwa autobusy typu mini dostarczy do Krakowa firma MMI. Umowa na realizację tego kontraktu została podpisana 12 czerwca. Autobusy będą mieć długość ok. 6 m. W środku ma być miejsce dla 21 pasażerów, w tym minimum osiem miejsc siedzących. Największą zaletą tych małych autobusów jest łatwość prowadzenia. Wąskie uliczki, ciasne skrzyżowania czy cofanie to coś, w czym Karsan bardzo dobrze się sprawdza. Dwa takie pojazdy to koszt 812 tys. zł netto.
Pojazdy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. W komorze silnika będzie zamontowany automatyczny system gaśniczy.

Dla osób poruszających się na wózkach będzie specjalnie wydzielone miejsce wewnątrz pojazdów oraz rozkładana platforma przy drzwiach. Dla wszystkich osób z ograniczoną mobilnością przy drzwiach zostanie także zamontowany specjalny przycisk. Jego wciśnięcie będzie dezaktywować funkcję automatycznego zamykania drzwi. Będzie mógł to zrobić dopiero kierowca po upewnieniu się, że pasażer bezpiecznie wsiadł do autobusu. Pojazd będzie także wyposażony w system informacji pasażerskiej.

Dostawca nowych autobusów będzie miał siedem miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zamówienia.

Przypomnimy, że MPK SA podpisało już umowę na dostawę trzech midi autobusów z firmą Autosan. Zakup tych małych autobusów wynika z potrzeby świadczenia usługi przewozowej na trasach, gdzie nie są w stanie kursować autobusy o standardowych wymiarach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony