Partnerzy serwisu:

Yutong zapewni ponad 1000 autobusów na mundial w Katarze. W tym 741 elektrobusów

Redakcja 02.12.2020

Yutong zapewni ponad 1000 autobusów na mundial w Katarze. W tym 741 elektrobusów
fot. Yutong
W ramach realizacji największego w historii zamówienia na autobusy elektryczne, firma Yutong Bus zapewni 1002 autobusy na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022. W Katarze ma zostać też uruchomiona linia montażowa elektrobusów.
Firma Zhengzhou Yutong Bus otrzymała od Mowasalat, katarskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego, największe w historii branży pojazdów elektrycznych zamówienie o wartości 1,8 mld RMB na dostarczenie 1002 autobusów, w tym 741 elektrycznych, które będą obsługiwały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 r.

Transmitowana w sieci ceremonia podpisania katarskiej strategii dostawy autobusów elektrycznych odbyła się 30 listopada. Ponieważ katarski rząd promuje rozwój infrastruktury autobusów elektrycznych, podczas ceremonii spółka Yutong Bus podpisała z QFZA i Mowasalat także umowę ramową dotyczącą uruchomienia w Katarze linii montażowej autobusów elektrycznych.

– Yutong Bus będzie kontynuować bliską współpracę z partnerami lokalnymi, której celem jest przyspieszenie stworzenia systemu transportu publicznego opartego na ekologicznych rozwiązaniach – powiedział Shen Hui, dyrektor generalny Yutong Bus na Bliskim Wschodzie. – Linia montażowa autobusów z napędem elektrycznym, uruchomiona w ramach współpracy z Katarską Agencją ds. Stref Wolnego Handlu („QFZA") i Mowasalat będzie zajmowała się projektowaniem i produkcją autobusów elektrycznych w Katarze oferując doświadczenie i technologie, które przyczynią się do wsparcia zrównoważonego rozwoju lokalnego transportu publicznego – dodaje.

Dla firmy Yutong Bus odbywające się w Katarze Mistrzostwa Świata 2022 będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem sportowym obsługiwanym przez spółkę, po Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji oraz wielu międzynarodowych konferencjach, w tym posiedzeniach APEC.

Yutong Bus pozycjonuje siebie jako wiodący podmiot w dziedzinie badań i rozwoju nad możliwościami eksploatacji autobusów energooszczędnych oraz z napędem opartym na nowych źródłach energii. Spółka założyła w Chinach największą bazę produkcyjną autobusów z napędem opartym na nowych źródłach energii wykorzystując pionierską technologię opracowaną w najnowocześniejszym, należącym do spółki ośrodku badawczo-rozwojowym.

Wyniki robią wrażenie. Roczna wielkość sprzedaży spółki przekracza 70.000 autobusów, przy czym jak dotąd Yutong Bus sprzedało ponad 130.000 autobusów z napędem opartym na nowych technologiach ponad 350 miastom z 24 państw i regionów świata, w tym Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Chile i Danii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony