Partnerzy serwisu:

Yutong wysłał 130 trolejbusów do Meksyku

Rafał Dybiński 21.07.2020

Yutong wysłał 130 trolejbusów do Meksyku
fot. sustainable-bus.com
130 trolejbusów marki Yutong płynie do Meksyku. Zamówione pojazdy dołączą do 63 eksploatowanych już od kilku miesięcy w największym ośrodku Ameryki Środkowej.
Nowa flota trolejbusów podzielona jest na 80 dwunastometrowych i 50 osiemnastometrowych. - To zamówienie jest największą dostarczaną partią trolejbusów na świecie w ostatnich latach - podkreślili przedstawiciele Yutongu. - To także pierwsza partia osiemnastometrowych trolejbusów całej chińskiej branży wyeksportowanych za granicę - dodano w oficjalnym komunikacie.

- Miasto Meksyk kupi około pięćset trolejbusów w ciągu najbliższych pięciu lat - ujawniła zamiary Claudia Sheimbaum, burmistrz największej aglomeracji za Oceanem Atlantyckim, w której żyje 22 mln mieszkańców.Dłuższe trolejbusy pojawią się w Meksyku w październiku, a krótsze już w lipcu. Nowe pojazdy są wyposażone w układ napędowy z podwójnym źródłem, co oznacza, że ​mogą jeździć także na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej lub na zasilaniu akumulatorowym.

Yutong ZK5120C może pomieścić do 90 pasażerów. Akumulatory, podobnie jak większość chińskich pojazdów, oparte są na formule LFP. Według producenta gwarantuje to zasięg baterii na ponad 70 km.

Pojazdy są wyposażone w system Yutong E-BUS Manager, który zapewnia usługę zarządzania flotą. Jednocześnie chiński producent wysłał również zespoły ds. technologii, serwisu i akcesoriów, aby zagwarantować wsparcie techniczne dla pojazdów. Ponadto, aby zapewnić długotrwałą i stabilną pracę pojazdu, firma Yutong wielokrotnie przeprowadzała również szkolenia z jazdy i konserwacji, a także założyła magazyn części.

Chiński producent na rynki zagraniczne wyeksportował od kwietnia 2020 roku łącznie już 73 000 autobusów. 23 000 pojazdów Yutong trafiło do obu Ameryk.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony