Partnerzy serwisu:

Yutong dostarczy 100 autobusów elektrycznych do Turynu

Rafał Dybiński 03.08.2020

Yutong dostarczy 100 autobusów elektrycznych do Turynu
fot. Yutong
Chiński Yutong pokonał krajowego konkurenta BYD i wygrał przetarg na dostawę do Turynu 100 autobusów elektrycznych - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Całkowita wartość kontraktu wyniosła 72 mln euro.
To kolejny duży sukces producenta z Państwa Środka na rynku zagranicznym. Wcześniej 130 autobusów elektrycznych z fabryki największego państwa wschodniej Azji kupił Meksyk. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Sukces Yutongu na włoskim rynku jest dla wielu zaskoczeniem. Chińskie autobusy elektryczne na Półwyspie Apenińskim nie są co prawda nowością, ale dotychczas przetargi wygrywał konkurencyjny BYD.
Niespodzianką nie jest natomiast fakt, że Yutong będzie próbował podbić europejski rynek. Chiński producent już ubiegłym roku zaprezentował swój pojazd U12 na targach Busworld w Belgii.

Sam przetarg na dostawę nawet 100 autobusów elektrycznych do Turynu wzbudził niezwykle małe zainteresowanie. Złożono tylko dwie oferty. Jedynym konkurentem był wspomniany wcześniej BYD.

Zawarta umowa z przedstawicielami stolicy Piemontu zakłada dostawę 50 autobusów elektrycznych na początku przyszłego roku. Pozostałe 50 zostanie zamówionych w ramach możliwej opcji. Żywotność baterii pojazdów określono na 400 tys. km, co powinno wystarczyć na osiem lat ich użytkowania.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony