Partnerzy serwisu:

Wznowione prace przy dworcu w Tuchowie

Witold Urbanowicz 13.09.2019

Wznowione prace przy dworcu w Tuchowie
fot. czytelnik
Po ok. roku zostały wznowione prace przy dworcu w Tuchowie w województwie małopolskim, leżącym przy linii kolejowej nr 96 z Tarnowa do Nowego Sącza i Leluchowa. W tej chwili prowadzone są roboty związane z zakończeniem odnawiania elewacji budynku.
Pierwszy przetarg ogłoszony został na początku 2017 r. Udało się jednak przeprowadzić tylko część prac. – Wymienione zostało już m.in. pokrycie dachu oraz stolarka okienna i drzwiowa, skuto tynki zewnętrzne ścian, częściowo naprawione zostały ściany na zewnątrz budynku. Wyczyszczone i pomalowane zostały schody wewnątrz obiektu, a tynki w piwnicy pomalowane, przyłączona została kanalizacja sanitarna i burzowa – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA.

Ostatecznie jednak PKP SA zerwały umowę z poprzednim wykonawcą i od mniej więcej roku dworzec pozostawał niedokończony. Nowego wykonawcę wybrano w czerwcu tego roku. – Umowa na remont budynku dworca kolejowego w Tuchowie została zawarta 28 czerwca br. z terminem realizacji do 3 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ANBUD – przekazuje Rudzińska-Rdzanek.

Trwają w tej chwili prace związane z zakończeniem odnawiania elewacji budynku. – Zakres prac obejmuje naprawę, tynkowanie i malowanie ścian zewnętrznych wraz z odtworzeniem wątku ceglanego, malowanie elementów drewnianych dachu, tynki kominów w części strychu oraz wykonanie chodników i placu z betonowej kostki brukowej – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony