Partnerzy serwisu:

Wykoleił się historyczny tramwaj w Lizbonie. 28 osób rannych

Michał Szymajda 15.12.2018

28 osób zostało rannych, gdy charakterystyczny dla Lizbony żółty tramwaj wykoleił się na jednym z ostrych łuków i uderzył w budynek.
Zdarzenie miało miejsce 14 grudnia o godzinie 18:04 czasu miejscowego. Tramwaj linii 25 jadący z Campo de Ourique w kierunku Praça da Figueira wykoleił się na ostrym łuku na skrzyżowaniu ulic Rua Garcia de Orta i Rua São Domingos w dzielnicy Lapa. Niestety, po wykolejeniu uderzył też w budynek.

28 osób jest rannych, jednak żaden przypadek nie jest ciężki. Wśród poszkodowanych znajduje się również niemowlę. Tramwaj jest tak zniszczony, że po oglądając zdjęcia z wypadku trudno uwierzyć, że nikt w wypadku nie zginął. Prawdopodobnie jego wygląd jest jednak w dużym stopniu efektem działań strażaków, którzy rozcinali konstrukcję.

Świadkowie mówią o tym, że tramwaj jechał za szybko, ale na poznanie przyczyn wypadku jeszcze poczekamy. Carris – operator sieci tramwajowej w Lizbonie – zapowiedział dokładne zbadanie okoliczności wypadku. Żółte tramwaje są symbolem Lizbony i nie ma mowy o tym, by turyści myśleli o nich jako o „niebezpiecznych”.

Tramwaje w Lizbonie są jednymi z najstarszych liniowo kursujących na świecie. Większość z charakterystycznych żółtych tramwajów wyprodukowano w połowie lat 30-tych. W latach 1995-1996 tramwaje przeszły modernizację, która poza ich faktyczną odbudową (starano się zachować ich historyczny wygląd) objęła także wymianę hamulców i napędu na współczesne, bezpieczne rozwiązania.

Sieć tramwajowa w Lizbonie jest niezwykle kręta, torowiska umieszczone są często na stromych podjazdach.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony