Partnerzy serwisu:

Wybrany wykonawca zajezdni Chocianowice. Łódź sporo dopłaci

Witold Urbanowicz 09.06.2021

Wybrany wykonawca zajezdni Chocianowice. Łódź sporo dopłaci
fot. Zbigniew Papierski / MPK Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na przebudowę i rozbudowę zajezdni tramwajowej Chocianowice. Aby to stało się możliwe, miasto musiało ponad dwuipółkrotnie zwiększyć zaplanowany na ten cel budżet z 44 mln zł do 120 mln zł.
Zakres obejmie wymianę torowisk i sieci trakcyjnej, przebudowę układu zasilania wraz ze stacją transformatorową, remont budynków, budowę nowego układu drogowego i oświetlenia, urządzenie stanowisk do sprzątania i mycia wagonów oraz budowę nowej, dwutorowej części hali do obsługi nowych tramwajów niskopodłogowych Moderus Gamma, których na Chocianowicach ma stacjonować początkowo 30. Układ torowy zostanie zmieniony tak, by umożliwić manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi na ul. Pabianicką. Wizualizacje prezentowaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy w marcu. Wystartowało sześć firm z ofertami od 119,3 mln zł brutto do 159,7 mln zł, co znacząco przewyższały budżet określony na 44,2 mln zł brutto. Ostatecznie jednak zamawiający postanowił dopłacić i dzisiaj (9 czerwca) rozstrzygnął przetarg. Wygrała firma Balzola Polska, która złożyła najtańszą ofertę.

Zamówienie ma zostać wykonane do 28 kwietnia 2023 r. Prace będą musiały zostać podzielone na etapy, by zapewnić ciągłość obsługi taboru przez cały czas inwestycji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony