Partnerzy serwisu:

Wszystkie „Lwiątka” już w Moskwie

Witold Urbanowicz 28.07.2021

Wszystkie „Lwiątka” już w Moskwie
fot. PK TS
Firma PK Transportnyje Sistiemy zakończyła dostawy 40 niskopodłogowych jednoczłonowych tramwajów71-911EM Lwionok dla stolicy Rosji. W sumie w tym roku Moskwa ma wzbogacić się o ponad 100 nowych tramwajów.
Firma PK TS wygrała we wrześniu 2020 r. przetarg na dostawy 114 tramwajów dla Moskwy. Zamówienie obejmuje 74 trzyczłonowych tramwajów Witiaź-M i 40 jednoczłonowych tramwajów Lwionok. To pierwsze od ośmiu lat zamówienie stolicy Rosji na tramwaje jednoczłonowe – z przeznaczeniem na spokojniejsze linie czy pory dnia.

W maju pierwsze Lwiątka zaczęły obsługiwać północne i północno-zachodnie linie tramwajowe . Ostatni wagon tej serii został natomiast dostarczony w miniony weekend. – Tempo odnowy taboru miejskiego transportu publicznego w Moskwie jest bardzo wysokie, a to nie może się nie cieszyć, ponieważ jakość usług transportowych rośnie. Lwiątka harmonijnie wpisały się w miejski krajobraz i jestem pewien, że już niedługo – tak jak Witiaź-Moskwa – staną się wizytówką stolicy – mówi Feliks Winokur, szef firmy PK TS.

Stylistyka tramwajów została opracowania specjalnie dla Moskwy. Chodzi o ujednolicenie wyglądu moskiewskich tramwajów. Dlatego też krótkie Lwiątka przypominają trzyczłonowe tramwaje Witiaź-M. Krótkie Lwiątka mieszczą 155 podróżnych, w tym 40 na miejscach siedzących. Pojazdy są klimatyzowane i wyposażone m.in. w monitoring i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

– W zajezdni Krasnopriesnienskoje znajduje się już komplet pojazdów. Otrzymaliśmy 40 nowych tramwajów przed czasem i wystawiamy je na trasy prawie 3 miesiące wcześniej niż planowaliśmy. Pojazdy są całkowicie niskopodłogowe i zapewniają wygodne wsiadanie i wysiadanie wszystkim pasażerom. W sumie w tym roku planujemy otrzymać ponad 100 tramwajów – mówi Maksim Liksutow, wiceburmistrz Moskwy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony