Partnerzy serwisu:

Współpraca z chińskim gigantem uratuje Ursusa?

Witold Urbanowicz 29.10.2020

Współpraca z chińskim gigantem uratuje Ursusa?
fot. MJ
Ursus podpisał wczoraj (28 października) list intencyjny z firmą China Dongfeng Motor Industry z Wuhan w zakresie zainicjowania współpracy badawczo-rozwojowej i przemysłowej. Jej celem miałoby być stworzenie, homologacja i sprzedaż towarów w oparciu o „produkty Dongfeng i europejskie know-how Ursusa”. 
Jak wynika z listu intencyjnego, strony „zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know-how URSUS w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych. Strony zweryfikują również możliwości wykonalności lokalnej produkcji uzgodnionych modeli”.

Bliższa współpraca miałaby rozpocząć się jeszcze w tym roku. Planowana transakcja miałaby korzystnie wpłynąć na restrukturyzację polskiej firmy, która popadła w tarapaty finansowe.

Jak wskazuje Ursus w komunikacie, grupa Dongfeng, w tym spółka matka Dongfeng Motor Corporation, została założona w 1969 roku i jest jedną z największych chińskich grup samochodowych. Jej główna działalność obejmuje produkcję całej gamy pojazdów użytkowych, samochodów osobowych, zespołów samochodowych, części i komponentów, maszyn i wyposażenia oraz innych produktów i usług związanych z samochodami. Pojazdy użytkowe obejmują pełną gamę serii, w tym średnie, ciężkie, lekkie, mini-ciężarówki i wersje do zastosowań specjalnych. Pojazdy osobowe obejmują samochody osobowe, SUV-y, MPV, mini-CV, itp. Ponadto Grupa Dongfeng produkuje również różne pojazdy bezemisyjne, w tym pojazdy HEV, pojazdy wyłącznie elektryczne i na gaz ziemny.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony