Partnerzy serwisu:

Wspólna koncepcja kolei i miasta dla inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim

inf. prasowa PKP SA 20.07.2017

Wspólna koncepcja kolei i miasta dla inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim
Gorzów WielkopolskiFot. haskell77, bazakolejowa.pl
PKP SA podpisały porozumienie z Gorzowem Wielkopolskim w sprawie wypracowania wspólnej koncepcji dla planowanej inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim. Prace obejmą budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca kolejowego.
Przedmiotem porozumienia jest określenie zasad i warunków wspólnego przygotowania koncepcji, obejmującej budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki współpracy powstanie spójny projekt, który będzie odpowiadał na potrzeby podróżnych i mieszkańców miasta.

Obecnie PKP SA prowadzą prace nad projektem modernizacji wybranych dworców przy liniach kolejowych nr 3, 203 oraz 358, w tym dla dworca w Gorzowie. Miasto pojęło natomiast działania związane z projektem budowy węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej. Zakres prac realizowanych przez PKP SA będzie znany po opracowaniu koncepcji dla całej inwestycji. Obecnie Miasto jest na etapie przygotowania postępowania na wybór wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem koncepcji.

Więcej o zamierzeniach miasta piszemy tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony