Partnerzy serwisu:

Wrocławski SZCZEPCIObus jeździ już pół roku. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania

inf. pras 03.01.2022

Wrocławski SZCZEPCIObus jeździ już pół roku. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania
fot. MPK Wrocław
Ponad 13 tys. zaszczepionych osób – to rezultat półrocznej działalności SZCZEPCIObusa MPK Wrocław. Autobus-mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19, przez 6 miesięcy odwiedzał miejsca zarówno w centrum miasta, na odległych osiedlach, jak i w podwrocławskich gminach.
Głównym zadaniem SZCZEPCIObusa jest dotarcie tam, gdzie są wrocławianie – do ich ulubionych miejsc spacerowych, na ich osiedla, do zakładów pracy czy nawet pod parafie, instytucje kultury albo na miejsca ważnych dla życia miasta wydarzeń. Tam oczekuje wraz z zespołem medyków na wszystkich chętnych do zaszczepienia się.

Od początku istnienia SZCZEPCIObus pokonał prawie 5 tysięcy kilometrów. Jego załoga spędziła w trasie ponad 350 godzin. Najważniejszą statystyką jest jednak ta dotycząca liczby podanych szczepionek – bo ona przekłada się na dziesiątki, a być może nawet setki uratowanych istnień ludzkich.

– Gdy 1 lipca ruszyliśmy z tym ważnym społecznie projektem, zakładaliśmy, że sukcesem będzie zaszczepienie tysiąca osób. Cieszymy się, że ten wielki sukces odnieśliśmy już aż trzynaście razy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Naszą radość wzbudza przede wszystkim zaufanie, którym obdarzyli nas wrocławianie i przyjezdni. Ale także to, że formuła, którą zaproponowaliśmy, po prostu się sprawdziła. Mieszkańcy chętniej szczepią się, gdy mogą to zrobić blisko siebie, bez rejestracji i dodatkowych formalności.

O popularności SZCZEPCIObusa świadczy jednak nie tylko ogrom ustawiających się do niego chętnych, ale także liczba telefonów z zaproszeniami, jakie przewoźnik odbierał od organizatorów plenerowych wydarzeń, kierowników zakładów pracy, przedstawicieli parafii czy rad osiedli, które chciały gościć mobilny punkt szczepień na swoim terenie. Z usług SZCZEPCIObusa skorzystali także nawet funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Misja SZCZEPCIObusa polega jednak nie tylko na walce z COVID-19. W tym tygodniu specjalny autobus MPK pomógł zaszczepić przeciwko grypie pensjonariuszy wrocławskich Domów Pomocy Społecznej. Odwiedził w tym celu placówki przy ul. Lutra, Świątnickiej, Okulickiego i Farnej. To element programu bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie, prowadzonego przez Urząd Miejski Wrocławia.

#WrocławSięSzczepi

Wrocław bardzo aktywnie wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid. W mieście odbywają się także specjalne akcje szczepionkowe. Łącznie we Wrocławiu podano już 1 323 890 szczepień, co plasuje stolicę Dolnego Śląska wśród najlepiej wyszczepionych gmin w kraju.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport