Partnerzy serwisu:

Wrocławski Rower Miejski od marca. Za rok 2 tys. rowerów?

jd/inf. pras. 20.02.2018

Wrocławski Rower Miejski od marca. Za rok 2 tys. rowerów?
fot. Nextbike
Od pierwszego marca wystartuje najstarszy nextbike’owy system rowerów publicznych w Polsce. Wrocławski bike sharing zostanie nieznacznie powiększony o pięć stacji, które zostaną zlokalizowane przy stacjach Orlenu. W sumie rowerów będzie ponad 800, a za rok być może nawet 2 tys.
W tym roku mieszkańcy Wrocławia i turyści będą mogli korzystać z 81 stacji i 810 rowerów. To 5 stacji i 50 rowerów więcej niż w poprzednim sezonie. Zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN Orlen, na podobnej zasadzie, jak odbywa się to w przypadku warszawskiego Veturilo.

– Wrocław to dla Nextbike Polska wyjątkowe miasto. To tu w 2011 roku zaczynaliśmy rowerową rewolucję w Polsce – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego. – Centra handlowe i biurowce dzięki stacjom roweru miejskiego pozyskują nowych klientów, umożliwiając im łatwy i przyjemny dojazd. Podobną funkcję będą miały stacje roweru miejskiego umiejscowione przy stacjach PKN Orlen. Dziś stacja benzynowa to swoiste małe centrum handlowo-usługowe, w którym nie tylko można dokonać zakupów, ale i zjeść – dodaje.

Przez siedem lat w systemie zarejestrowało się ponad 160 tysięcy użytkowników, którzy tylko w ostatnim sezonie wypożyczyli rowery 954 tysiące razy. Liczba użytkowników wciąż rośnie. W ubiegłym sezonie w systemie zarejestrowało się niemal 25 tysięcy nowych osób.

Zasady korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde nieprzekraczające 20 minut wypożyczenie. Przejażdżka do 60 minut kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina po 4 złote.

Tegoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. Od przyszłego roku miasto zapowiada dalszą rozbudowę systemu.

– Wrocławski Rower Miejski to dla nas jedno z ważniejszych ogniw prowadzonej polityki rowerowej. Dodatkowo intensywnie rozbudowujemy sieć tras rowerowych oraz powiększamy liczbę rowerowych miejsc parkingowych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wrocławian korzystaniem z wypożyczalni w 2019 roku przymierzamy się do mocnej rozbudowy systemu do 2000 rowerów. Już wkrótce przeprowadzimy konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji stacji w przyszłości – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony