Partnerzy serwisu:

Wrocławski Rower Miejski. Nowy sezon

Redakcja/inf. pras. 03.03.2022

Wrocławski Rower Miejski. Nowy sezon
fot. UM Wrocław
Kolejny zimowy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego, za nami. Na wiosnę powrócą nie tylko standardowe jednoślady, ale i rowery elektryczne, rowery dziecięce, tandemy oraz cargo.
Wrocławski Rower Miejski to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po Wrocławiu. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w mieście, ale też świetnym rozwiązaniem na spędzanie wolego czasu.

Od 1 marca Nextbike w ramach Wrocławskiego Roweru Miejskiego udostępnił ponad 2000 rowerów na wynajem. To znacznie więcej niż w sezonie jesienno-zimowym.

Statystyki wypożyczeń w okresie jesienno-zimowym

Mniejsza liczba pojazdów nie zniechęciła użytkowników, którzy w chłodniejszych miesiącach chętnie wypożyczali jednoślady.

11.2020 - 86 628, 12.2020 - 40 221, 01.2021 - 28 878, 02.2021 - 32 820, 03.2021 - 2 972

Wrocławski Rower Miejski. Jak korzystać?

Aby skorzystać z roweru miejskiego, wystarczy przejść przez trzy proste kroki, które pozwolą na swobodne poruszanie się po mieście.

Rejestracja w systemie WRM, to pierwszy krok, podczas, którego wypełniasz formularz, akceptujesz regulamin i wpłacasz opłatę inicjalną (10 zł). Po wykonaniu tych działań, otrzymasz sms z numerem PIN, który będzie Ci niezbędny do dalszego korzystania z WRM.

Opłata, którą zasilasz swoje konto to minimum 10 zł, aby usługa roweru miejskiego była aktywna, na koncie zawsze powinno być saldo w tej kwocie. Wybierz rower, którym chcesz przemieszczać się po mieście i za pomocą aplikacji zeskanuj kod QR umieszczony na rowerze lub wpisz numer roweru i wypożycz rower.

Rowery można wypożyczyć, korzystając z aplikacji, terminala lub sparowanej z kontem karty RFID. Dodatkowo wypożyczenie jest możliwe, za pośrednictwem Centrum Kontaktu, które jest czynne przez całą dobę pod numerem 71 738 11 11.

Wrocławski Rower Miejski aplikacja

Aplikacja Nextbike daje możliwość szybkiego wypożyczenia roweru, sprawdzenia lokalizacji stacji, zrobienia rezerwacji wybranego środka transportu oraz sprawdzenia stanu konta. Jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne: Android, iOS i Windows Phone.

Wypożycz tandem lub cargo od WRM

Poza standardowymi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z rowerów niestandardowych. W ofercie jest ich 65.

Wypożyczyć będzie można: rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak, handbike, rowery dziecięce (bez opłat za wypożyczenie).
Wszystkie rowery niestandardowe, w tym dziecięce, po wcześniejszej rezerwacji przez użytkownika zostaną dostarczone do wybranej stacji w centrum oraz we wschodniej, południowej, północnej i zachodniej części Wrocławia. Cena za wypożyczenie roweru nie uległa zmianie. Za godzinę jazdy zapłacimy 4 złote. Pierwsze 20 minut jest za darmo.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego?

Cennik dla każdego z typów rowerów można znaleźć w tym miejscu. Warto, też pamiętać o tym, że w przypadku, gdy odstawimy rower poza stacją, zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 5 zł.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony