Partnerzy serwisu:

Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce

Witold Urbanowicz 02.02.2021

arrow
arrow
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
mat. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Wrocław zapowiada przetarg na projekt tramwaju na Swojczyce
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, zapowiedział ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową trasy tramwajowej na Swojczyce. Nowa pętla znajdzie się w rejonie ulic Bazaltowej i Chałupniczej.
Zgodnie z zapowiedziami Wrocław przygotowuje się do realizacji kolejnej trasy tramwajowej. – Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce – ogłosił rano Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy 1,7-kilometrowego odcinka trasy z pętlą w pobliżu ulic Bazaltowej i Chałupniczej. Nieopodal ma powstać parking przesiadkowy na 181 samochodów. – Projekt obejmie przebudowę blisko 2,1 km drogi wojewódzkiej 455, budowę dróg rowerowych, chodników, przejść dla pieszych, przebudowę sieci podziemnych oraz fragmentu nowego odcinka ulicy Marco Polo, który połączy osiedle nad Odrą z ulicą Swojczycką na wysokości ul. Mydlanej, przebudowę pętli na Sępolnie – wylicza Sutryk.

– Samo projektowanie tramwaju na Swojczyce może, razem z wydaniem decyzji środowiskowej, trwać ponad rok. Mosty na pewno zostaną wybudowane wcześniej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.


W tej chwili trwają już zaawansowane prace projektowe dla budowy nowych mostów Chrobrego na trasie przyszłego tramwaju. – Po ich zakończeniu i otrzymaniu decyzji ZRiD będziemy przystępować do budowy tych przepraw. Na mostach zostanie wybudowane torowisko tramwajowe. W ramach tego zadania przebudujemy układ drogowy przy połączeniu mostów z ul. Monte Cassino czy Monopolową. Tylko ta inwestycja to blisko 70 milionów złotych – dodaje prezydent Wrocławia. Inwestycja związana z mostami jest realizowana w formuje projektuj i buduj. Umowę z wykonawcą, firmą Trakcja, podpisano w maju 2020 r. Na jej realizację przeznaczono 24 miesiące. Ich budowa rozpocznie się w tym roku.

W sumie w ramach tych inwestycji powstanie ok. 2140 metrów nowego dwukierunkowego torowiska. Przebudowa zostanie pętli Sępolno, z „odwróceniem” kierunku jazdy na pętli – aby umożliwić łączenie przystanków autobusowych i tramwajowych. W ramach budowy nowej linii tramwajowej zostanie kompleksowo wyremontowana ulica Swojczycka na odcinku 1620 metrów (jezdnia o szerokości 6,5-7,5 m z lokalnymi poszerzeniami w obrębie skrzyżowań, wydzielone pasy do skrętów). Powstanie pięć nowych przystanków tramwajowo-autobusowych,


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony