Partnerzy serwisu:

Wrocław zapowiada przetarg na ostatni odcinek tramwaju na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 16.04.2021

Wrocław zapowiada przetarg na ostatni odcinek tramwaju na Nowy Dwór
mat. UM Wrocław
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, poinformował o zgodzie na ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego, ok. 1,7-kilometrowego odcinka trasy autobusowo-tramwajowej wzdłuż ul. Rogowskiej. To już ostatni etap budowy trasy na Nowy Dwór.
Projekt przewiduje budowę ok. 1.7-km odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Rogowskiej od Strzegomskiej do krańca, który powstanie na wysokości obecnej pętli autobusowej. – Podjęliśmy decyzję o zgodzie na ogłoszenie przetargu na budowę ostatniego odcinka TAT wzdłuż ul. Rogowskiej. To ostatni brakujący element w tej gigantycznej inwestycji komunikacyjnej Wrocławia, która połączy Nowy Dwór z centrum miasta – poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Jak wylicza miasto, powstanie ok. 1,79 km wydzielonej drogi rowerowej, 1,3 km ciągu pieszo-rowerowego, 2,28 km chodników, przejścia i przejazdy rowerowe. Przewidziano cztery pary przystanków tramwajowo-autobusowych wzdłuż ulicy Rogowskiej.


mat. UM Wrocław

Pętla tramwajowa będzie miała dwa tory oraz dwie jezdnie dla autobusów. Na krańcu powstaną dwa stanowiska przewidziane do ładowania autobusów elektrycznych i parking park and ride na 70 miejsc.

Docelowo, cała trasa autobusowo-tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem będzie liczyć 7 km. Cała TAT na Nowy Dwór będzie gotowa w 2023 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony