Partnerzy serwisu:

Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów

Redakcja 19.11.2020

arrow
arrow
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
fot. UM Wrocław
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
Wrocław: Zakończyły się dostawy 60 Mercedesów
Zakończyły się trwające od kilku tygodni dostawy nowych autobusów dla Wrocławia. Jest to łącznie 60 pojazdów Mercedes-Benz Citaro 2, które wymienią kilkunastoletnie autobusy wrocławskiego przewoźnika. Dzięki tej inwestycji znacząco polepszy się komfort podróżowania MPK Wrocław. Kontrakt na dzierżawę pojazdów opiewa na 122, 5 mln złotych.
W ciągu dwóch lat wrocławska komunikacja miejska wzbogaciła się o 130 nowych autobusów. Tak znaczące inwestycje mają zachęcić nieprzekonanych do pozostawienia samochodów w domach i korzystania z MPK. Nowe autobusy to lepsza jakość wrocławskiej komunikacji miejskiej.

– Kiedy dwa lata temu zaczynałem pracę na rzecz Wrocławia jako prezydent, deklarowałem, że komunikacja miejska jest moim priorytetem. Nowe autobusy, które właśnie odbieramy, są tego dowodem – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Cieszę się, że będziemy mogli podróżować nowszymi pojazdami, które pokazują, że Wrocław wcale nie odstaje od innych miast, jeśli chodzi o tabor autobusowy. Warto podkreślić, że w ciągu dwóch lat mojej prezydentury na rozwój naszego lokalnego przewoźnika przeznaczyliśmy już blisko 800 mln zł, a do tego cały czas inwestujemy w TORYwolucję. To kolejne 80 mln zł, a wszystko po to, aby po Wrocławiu jeździło się sprawniej i bezpieczniej – zapewnia prezydent Wrocławia.

Mieszkańcy znają już autobusy marki Mercedes-Benz Citaro 2, ponieważ pojazdy tej marki jeżdżą już od dwóch lat po ulicach Wrocławia. Nowe nabytki są również przyjaźniejsze dla środowiska, ponieważ spełniają najsurowsze normy spalania EURO 6. – Dzięki nowym pojazdom średni wiek wrocławskich autobusów spadnie do niecałych 5 lat – zaznacza prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Zdecydowaną część naszej floty stanowią już nowe, klimatyzowane i przyjazne dla środowiska mercedesy. Możemy więc śmiało powiedzieć, że w tym momencie zaczyna się nowy, lepszy rozdział wrocławskiej komunikacji – dodaje.

Dzięki nowej dostawie aż 85% wrocławskich autobusów (MPK razem z podwykonawcami) ma już klimatyzację. Autobusy posiadają też m.in. monitoring, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu oraz porty USB do ładowania smartfonów. Mercedesy Citaro posiadają również tzw. moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym mniejszą emisję dwutlenku węgla.

Za dostarczenie Mercedesów do wrocławskiego MPK odpowiada wyłoniona w przetargu firma EvoBus Polska wraz z Pekao Leasing. – Cieszę się, że mimo pandemii kontrakt podpisany w marcu z krótkim czasem realizacji zamykamy o czasie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy to umożliwili: od pracowników fabryki do zespołu rejestrującego pojazdy – mówi Artur Konarski, szef EvoBus Polska. Autobusy zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu wyniósł 122,5 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony