Partnerzy serwisu:

Wrocław: Zajezdnia Borek będzie mieć nowoczesną myjnię

Redakcja 07.01.2019

Wrocław: Zajezdnia Borek będzie mieć nowoczesną myjnię
fot. Barbara Maliszewska, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Już w tym roku w zajezdni Borek (nr IV) ma powstać najnowocześniejsza myjnia tramwajowa we Wrocławiu. Czas mycia skróci się z godziny do kilku minut.
– Do tej pory mycie jednego tramwaju trwało około godzinę i wymagało zaangażowania co najmniej dwóch osób. Teraz wszystko ma się odbywać automatycznie i ekologicznie – zaznacza Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka MPK Wrocław.

Nowoczesna myjnia stanie w hali naprawczej wagonów, w której obecnie myte są tramwaje. Będzie to tzw. „myjnia przejazdowa”, czyli działająca na takiej zasadzie, że to pojazd jedzie, a szczotki szorują go ze wszystkich stron. Myjnia będzie czynna głównie w nocy, ale w ciągu dnia będą mogły z niej korzystać również tramwaje, które przechodzą przeglądy. Teraz umycie jednego pojazdu to będzie kwestia kilku minut.

Oznacza to, że MPK będzie mogło umyć codziennie więcej tramwajów. Myjnia pozwoli też również na szorowanie pojazdów dokładniej niż do tej pory. Spółka podkreśla też aspekt ekologiczny myjni. – Będzie ona wyposażona w zamknięty system obiegu wody. Oznacza to, że woda, która zostanie wykorzystana do umycia jednego tramwaju, będzie oczyszczana i wykorzystywana później do umycia innego pojazdu – podkreśla Agnieszka Korzeniowska.

Z nowoczesnej myjni będą korzystać nie tylko pojazdy z zajezdni nr IV, ale także te z innych obiektów. Podobna myjnia automatyczna stoi od prawie czterech lat na zajezdni autobusowej MPK, w której czyszczone są wrocławskie autobusy.

MPK planuje, żeby pierwszy tramwaj został umyty w nowej myjni już jesienią tego roku. Obecnie trwają negocjacje warunków umowy. Inwestycja wyniesie MPK 2,7 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony