Partnerzy serwisu:

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu

Witold Urbanowicz 13.01.2021

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław otworzył oferty w przetargu na remont torów tramwajowych wzdłuż ulicy Złotoryjskiej obok Dolmedu. To miejsce, które w sieci komunikacji miejskiej zyskuje bardzo duże znaczenie, bo będzie łącznikiem między ulicą Legnicką a trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór.
Przedmiotem przetargu jest wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu Legnickiej i Złotoryjskiej wraz z remontem torowiska od przystanku Dolmed do skrzyżowania z ul. Strzegomską. To łącznik między Legnicką a budowaną trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór.

Dzisiaj (13 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Wrocławski Zakład Siec i Zasilania proponuje 2,663 mln zł brutto, GM Roads z Oleśnicy – 2,832 mln zł brutto, a ZUE z Krakowa – 2,929 mln zł. Budżet na ten cel został określony na kwotę 2,663 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Wszystkie firmy zaproponowały 60 miesięcy gwarancji, więc wybór będzie sprowadzać się do ceny.

Prace mają potrwać do 9 kwietnia 2021 r., przy czym roboty wymagające zmian w komunikacji zbiorowej i zamknięcia ruchu tramwajowego mają być prowadzone w dniach od 12 lutego do 26 marca. Na razie, z uwagi na budowę TAT, tramwaje i tak nie jeżdżą Złotoryjską do pętli przy Robotniczej. Koniec prac na Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony