Partnerzy serwisu:

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Podwalu i Mostowej

Witold Urbanowicz 25.11.2021

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Podwalu i Mostowej
fot. Google Maps
MPK Wrocław przymierza się do kolejnej inwestycji w centrum miasta. Spółka otworzyła oferty w przetargu na remont torów w ciągu ul. Podwale i Mostowej na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do Księcia Witolda. Prace mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku.
Przedmiotem zamówienia jest remont torowiska tramwajowego w ul. Podwale i ul. Mostowej od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II oraz od pl. Jana Pawła II do ul. Księcia Witolda z wyłączeniem mostu Sikorskiego. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i buduj. Inwestycja ma na celu przywrócenie pierwotnego stanu technicznego z dostosowaniem do aktualnych wymagań. Jej celem jest też zmniejszenie liczby wykolejeń.

Zakres prac obejmie wymianę szyn na długości ok. 1420 mtp. Przewidziano wykonanie nowej konstrukcji torowiska. Założono zastosowanie prefabrykowanych płyt żelbetowych bądź betonu lanego na mokro.

Dzisiaj (25 listopada) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia wycenił zadanie na 4,883 mln zł brutto, Laubres z Wrocławia – 4,930 mln zł, GM Roads Polska z Oleśnicy – 5,913 mln zł, Torhamer z Gdyni – 6,582 mln zł. Budżet na ten cel wynosił 3,5 mln zł.

Aby rozstrzygnąć przetarg, MPK musi zabezpieczyć dodatkowe środki. Kryteria wyboru to cena (60%), gwarancja (20%), doświadczenie projektanta (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%). W praktyce jednak wybór sprowadza się do ceny, gdyż w pozostałych kryteriach startujący otrzymają taką samą – maksymalną – liczbę punktów.

Na prace projektowe i uzyskanie decyzji o starcie prac przeznaczono 120 dni. Planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od pl. Jana Pawła II do Księcia Witolda to 26 marca – 20 maja 2022 r. Natomiast na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II – od 21 maja do 8 lipca 2022 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony