Partnerzy serwisu:

Wrocław z ofertami na przebudowę rozjazdów tramwajowych przy dworcu

Witold Urbanowicz 08.05.2020

Wrocław z ofertami na przebudowę rozjazdów tramwajowych przy dworcu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę węzła tramwajowego na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, realizowaną w formuje projektuj i buduj. Cała inwestycja potrwa dziewięć miesięcy.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa węzła tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej w formule projektuj i buduj. Jak informuje zamawiający, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń oraz w miarę możliwości likwidacją kolizji skrajni taboru na relacji lewoskrętu z ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Kołłątaja.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn, rozjazdów, krzyżownic, zwrotnic, konstrukcji wraz z podbudową, zabudowy nawierzchni torowej. W sumie przewidziano wymianę około 135 mtp. Zaplanowano też wymianę przewodu jezdnego.

Dziś (8 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. GM Roads Polska zaproponowało 9,036 mln zł brutto, a konsorcjum KZN Rail i Zakład Sieci i Zasilania – 9,569 mln zł brutto. Oferty mieszczą się w kosztorysie określonym na kwotę 10,4 mln zł brutto. O wyborze decydują cena oferty (60%), skrócony termin realizacji zamówienia (20%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%).

Możliwe rozpoczęcie robót budowlanych przypada na 2 listopada 2020 r. Obie firmy zaoferowały ich zakończenie w terminie do 14 stycznia 2021 r. Prace mają być prowadzone etapowo z zachowaniem częściowej przejezdności skrzyżowania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony