Partnerzy serwisu:

Wrocław z nowym częściowym przetargiem na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 28.12.2018

Wrocław z nowym częściowym przetargiem na tramwaj na Nowy Dwór
Budowa linii tramwajowej w Olsztynie - zdjęcie ilustracyjnefot. MJ
Wrocław ogłasza kolejny przetarg na budowę elementów trasy tramwajowo-autobusowej, łączącej centrum z osiedlem Nowy Dwór. Zamówienie podzielone jest osiem części, które jednak nie obejmują całości trasy.
Przedmiotem zamówienia jest budowa elementów wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej łączącej osiedle Nowy Dwór z Centrum Wrocławia. Przedmiot zamówienia podzielony jest na osiem części. Oferty poznamy 4 lutego.

Pierwsza obejmuje wycinkę kolidującej zieleni na obszarze całości inwestycji wraz z operatem brakarskim. Przedmiotem kolejnej jest nadzór oraz badania archeologiczne na obszarze całości inwestycji, a trzecia część zakłada przebudowę instalacji stacji prostownikowej Nabycińska. Czwarta część to budowa południowej łącznicy tramwajowej (relacji skrętnej) na skrzyżowaniu ul. Sądowej i ul. Podwale. W kolejnej części zamawiający chce wybrać wykonawcę dla łącznika kanalizacji deszczowej pomiędzy ul. Strzegomską a Fabryczną.

Większy zakres prac przewidziano w części szóstej. Zakres zamówienia obejmuje budowę pełnej infrastruktury TAT wraz z usunięciem kolizji infrastruktury na odcinku km 2+690 do km 2+890 oraz układem tymczasowym (wpięcie do istniejącej ul. Strzegomskiej) orientacyjnie w km 2+950, a także budowa kolektora deszczowego. Nie obejmuje natomiast m.in. montażu sieci trakcyjnej czy sygnalizacji świetlnej. Przedmiotem siódmej części jest montaż sieci trakcyjnej na odcinku od km 1+170 (ul. Smolecka) do istniejącej pętli „Wrocławski Park Przemysłowy”, a także modernizację stacji Strzegomska.  Ostatnia część obejmuje sygnalizacje świetlne

To kolejne podejście do budowy trasy. W pierwszym przetargu, na całą trasę, nie było chętnych. Kolejny przetarg podzielono na 22 części. Efekt również nie był zadowalający: albo nie było chętnych, albo oferty były bardzo drogie. W 13 częściach zostało ono unieważnione, a pozostałe pozostają bez rozstrzygnięcia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony