Partnerzy serwisu:

Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 19.07.2019

Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór
Zdjęcie poglądowe - budowa torowiska w Olsztyniefot. WU
Wrocław podpisał umowę na kolejny odcinek trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Półtorakilometrowy odcinek między wiaduktami nad Smolecką i torami kolejowymi ma zostać ukończony w przyszłym roku.
Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa ma połączyć plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Przed tygodniem miasto podpisało umowę na pierwszy jej odcinek – pl. Orląt Lwowskich do ul. Smoleckiej – którego realizacja ma zakończyć się w 2021 r.

W piątek 19 lipca Wrocławskie Inwestycje zawarły kolejną umowa, dla drugiego odcina. – Inwestycje podpisały ją na realizację odcinka od wiaduktu nad ulicą Smolecką do wiaduktu nad szlakiem PKP wraz z infrastrukturą na wiaduktach oraz fragmentem ulicy Wagonowej. Długość to ponad 1,5 km – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prace wykona Pro-Tra-Building, a ich wartość to blisko 31 mln zł. Jak informują władze miasta, przewidywany termin realizacji tego odcinka to 2020 r. – Kolejne umowy z wykonawcami czekają na podpisy – deklaruje Sutryk. Cała trasa ma powstać do 2023 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony