Partnerzy serwisu:

Wrocław z dodatkowymi środkami na tramwaj na Nowy Dwór

Redakcja 25.11.2021

Wrocław z dodatkowymi środkami na tramwaj na Nowy Dwór
fot. Wrocławskie Inwestycje
O prawie 65 milionów złotych zwiększy się dofinansowanie budowy trasy tramwajowo-autobusowej łączącej osiedle Nowy Dwór z Centrum Wrocławia. Fundusze będą przekazane dzięki decyzji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
– W odpowiedzi na problemy komunikacyjne Wrocławia, zwiększyliśmy dofinansowanie. Pierwsza kwota, o której dyskutowaliśmy to 25 mln zł, następnie 50 mln zł i 58 mln zł. Ostatecznie zwiększyliśmy kwotę na rozwój transportu miejskiego do prawie 65 mln zł – powiedział minister Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Gmina Wrocław otrzyma na projekt budowy trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór – Centrum Wrocławia dodatkowe 64,8 mln zł. W ramach inwestycji wybudowane zostanie 6,8 km trasy. Powstanie również obiekt „parkuj i jedź” na 50 miejsc postojowych.

Łączy koszt całej trasy to ponad 390 mln zł. Tramwaje mają pojechać na Nowy Dwór w 2023 r. W sierpniu Wrocław wybrał wykonawcę ostatniego odcinka trasy – wzdłuż ul. Rogowskiej na Nowym Dworze.

Na terenie wrocławskiego obszaru funkcjonalnego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko realizowane są cztery projekty o łącznej wartości 920,86 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 412,27 mln zł. Inwestycje obejmują budowę trasy autobusowo-tramwajowej i tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zakup taboru tramwajowego oraz budowę centrów przesiadkowych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony