Partnerzy serwisu:

Wrocław wyremontuje torowisko w al. Hallera. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 08.05.2020

Wrocław wyremontuje torowisko w al. Hallera. Ruszył przetarg
fot. Google Street Map
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na wykonanie prac remontowych infrastruktury tramwajowej w al. Hallera. W wyniku prac, które mają zostać przeprowadzone w te wakacje, pojawi się zielone torowisko.
Przedmiotem przetargu jest remont torowiska tramwajowego w al. Hallera od skrzyżowania z Ojca Beyzyma. Dwutorowa linia znajduje się w pasie dzielącym jezdnie. Ogólny stan techniczny torowiska jest zły. Do uszkodzeń należą luźne śruby stopowe oraz wkręty, zdegradowane podkłady drewniane, lokalnie duże zużycie powierzchni tocznej główki szyny i powierzchni bocznej szyn tramwajowych. Istniejące torowisko tramwajowe nie spełnia wymagań równości w planie i profilu. Nie ma też odwodnienia.

Długość trasy objętej pracami wynosi ok. 600 m. Zakres prac zakłada wykonanie nowej konstrukcji i podbudowy. Powstać ma torowisko zielone. Wykonana zostanie korekta niwelety torowiska. Wyremontowane zostaną przejazdy i przejścia. Wymieniona zostanie cała sieć trakcyjna na odcinku ok. 1600 m od Powstańców Śląskich do Beniowskiego, wraz z pętlą Grabiszynek. Przewidziano wymianę 28 słupów (przede wszystkim kratownicowych) oraz renowację pozostałych.

Termin składania ofert mija 10 czerwca. O wyborze zdecydują cena (60%), termin realizacji (20%), okres gwarancji (20%). Roboty budowlane mają zostać wykonane w terminie od 13 lipca do 29 sierpnia, kiedy przewidziano wyłączenia torowe.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony