Partnerzy serwisu:

Wrocław wyremontuje torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej. Jest przetarg

Witold Urbanowicz 12.05.2021

Wrocław wyremontuje torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej. Jest przetarg
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosił przetarg na remont wydzielonych torowisk tramwajowych w ciągu św. Mikołaja i Ruskiej. Prace miałyby rozpocząć się pod koniec lipca.
Przedmiotem zamówienia jest remont torowisk w ulicach św. Mikołaja i Ruskiej. W obu miejscach stan wydzielonego torowiska, po którym odbywa się ruch autobusowy, jest zły: wyeksploatowane szyny, miejscowe zapadnięcia i pęknięcia szyn, ubytki nawierzchni. Podbudowa wykonana jest w starej technologii na podbudowie asfaltowej i podlewie z mastyksu.

W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z całkowitą wymianą podbudowy. Torowisko zaprojektowano na płycie betonowej z ciągłym podlewem pod szyną – z zabudową torowiska nawierzchnią betonową w obrębie torowiska wydzielonego oraz z naprawą nawierzchni asfaltowej w zakresie torowiska wspólnego na skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego.

Termin składania ofert mija 8 czerwca. O wyborze zdecydują cena (70%) oraz okres gwarancji (30%). Na realizację całego zamówienia przeznaczono 104 dni od daty rozpoczęcia robót budowlanych wymagających zamknięć linii tramwajowych. Same prace budowlane potrwają 83 dni. Planowany termin zamknięć linii tramwajowych przewidziano od 31.07.2021 r. do 22.10.2021 r.

W I etapie przewidziano prace wzdłuż św. Mikołaja – wraz z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,358 km toru pojedynczego). W II etapie – w ciągu Ruskiej, z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,456 km toru pojedynczego).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony