Partnerzy serwisu:

Wrocław: Wyremontują drugi peron na Olszewskiego

Paulina Czarnota 22.04.2022

Wrocław: Wyremontują drugi peron na Olszewskiego
fot. ZDiUM
Po naprawie północnego peronu tramwajowego przyszedł czas na południowy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał wykonawcę prac i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja zakończy się za pięć miesięcy.
W zeszłym roku ZDiUM wyremontował peron północny na ul. Olszewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Chełmońskiego). – Podnieśliśmy jego nawierzchnię, żeby łatwiej było z niego korzystać naszym seniorom, maluchom i wszystkim innym pasażerom o ograniczonej sprawności. Ustawiliśmy nową wiatę i meble przystankowe – mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM-u.

Teraz wykonawca wyłoniony drogą przetargu – Elektrotim – wykona podobne prace na peronie południowym. – Inwestycja jest trudna, nie tylko dlatego że peron jest bardzo wąski. Projekt i realizacja robót muszą bowiem chronić rosnące tam cztery stare, piękne i okazałe drzewa – mówi Klaudia Piątek.

Na peronie stanie nowa, dwustronna wiata wraz z ławką do siedzenia. Zapewni ona schronienie pasażerom jadącym autobusem do centrum i tramwajem na Biskupin. Dodatkowo zostanie podniesiony peron, żeby wygodniej było z niego korzystać osobom o ograniczonej mobilności. Podobnie jak wiata postawiona na peronie północnym, także i ta będzie bezpieczna dla ptaków, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu szyb.

ZDiUM zadba też o bezpieczeństwo pieszych na przejściu przez torowisko, które zostanie doświetlone. Koszt wszystkich prac to blisko 460 tys. złotych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony