Partnerzy serwisu:

Wrocław: Wybrano wykonawcę remontu pętli Park Południowy. Kolejne przetargi w trakcie

Witold Urbanowicz 21.10.2021

Wrocław: Wybrano wykonawcę remontu pętli Park Południowy. Kolejne przetargi w trakcie
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. Trwają również postępowania na remonty rozjazdów w węzłach na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Jedności Narodowej oraz przy zajezdni Borek..
Przedmiotem przetargu jest remont cząstkowy pętli Park Południowy. W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z zabudową torowiska. Torowisko tramwajowe zaprojektowano jako torowisko w technologii podsypkowej oraz na podbudowie betonowej w rejonie przejścia pieszo-rowerowego. Na wysokości peronu dla wsiadających przewidziano wyłącznie wymianę szyn wraz z przytwierdzeniami.

W połowie września minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Ostatecznie wczoraj (20 października) zamawiający wskazał zwycięzcę. To wrocławski Laubres, który wycenił prace na 1,353 mln zł. W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 43 dni, z czego 29 na same roboty. Zamknięcia torowe ustalono na weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia.

W ostatnim okresie MPK rozpisało dwa kolejne przetargi. Pierwszy przetarg obejmuje wymianę ośmiu rozjazdów w węźle rozjazdowym przy zajezdni Borek. Termin składania ofert mija 3 listopada. O wyborze decydują cena (70%) oraz gwarancja (30%). Na prace przeznaczono 16 tygodni. Termin na wykonanie robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 12 tygodni. Założono wykonanie rozjazdów tymczasowych i jazdę po jednym torze.

Drugie postępowanie dotyczy wymiany rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i ul. Jedności Narodowej. Termin składania ofert mija 15 listopada. O wyborze decydują cena (70%), gwarancja (30%). Na realizację prac przeznaczono 111 dni. Prace będą podzielone na etapy. I obejmuje roboty od strony Słowiańskiej (od 5 lutego do 4 marca 2022 r.), II – od strony Namysłowskiej (od 5 marca do 1 kwietnia 2022 r.), a ostatni – w ul. Nowowiejskiej (od 2 kwietnia do 29 kwietnia 2022 r.).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony