Partnerzy serwisu:

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska w al. Hallera

Witold Urbanowicz 06.05.2021

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska w al. Hallera
mat. Google Street Map
MPK Wrocław rozstrzygnął przetarg na remont 800-metrowego odcinka torowiska w al. Hallera. Roboty, które wiązać się będą z wyłączeniem ruchu tramwajowego, zaplanowano po wakacjach.
Przedmiotem postępowania jest remont torowiska tramwajowego wzdłuż al. Hallera, na 800-metrowym odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Jak wynika z dokumentacji, celem inwestycji ma być m.in. zmniejszenie liczby wykolejeń. Dodatkowo po wykonaniu inwestycji należy spodziewać się poprawy warunków ruchowych poprzez polepszenie równości nawierzchni, sprawności odwodnienia. Wykonana zostanie nowa konstrukcja torowiska. Założono wymianę ok. 1532 m szyn. Na całości zadania, oprócz przejazdów i przystanków, przewidziano torowisko zielone.

Oferty poznaliśmy 12 kwietnia, Wystartowały dwie firmy. Ostatecznie dzisiaj (6 maja) wybrano ofertę firmy GM Roads Polska na kwotę 5,698 mln zł brutto.

Termin na wykonanie robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 83 dni od dnia od dnia wskazanego w protokole z przekazania terenu budowy (planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od 11 września do 3 grudnia 2021 r.).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony