Partnerzy serwisu:

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torów na Pomorskiej

Witold Urbanowicz 21.04.2020

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torów na Pomorskiej
fot. Google Street Map
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta. Zamówienie trafi do KZN Rail. Jednocześnie przewoźnik rozpisał postępowanie na konserwację torów tramwajowych.
Przedmiotem przetargu jest remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do mostu Osobowickiego. Długość torowiska, poprowadzonego w jezdni, wynosi ok. 1,4 km.

Stan torowiska określany jest jako zły lub bardzo zły – liczne ubytki i wykruszenia nawierzchni, duże zużycie pionowe i boczne szyn, zapadnięcia szyn, odchylenia rozstawu toków szynowych. Zakres prac przewiduje wykonanie nowej podbudowy betonowej, nawierzchni torowej, regulacji pionowej i poziomej torów, a także wykonanie nawierzchni bitumicznej.

Termin składnia ofert minął 10 kwietnia, a wczoraj (20 kwietnia) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrała firma KZN Rail z ofertą na kwotę 1,986 mln zł, która pokonała droższą ofertę Zakładu Sieci i Zasilania. Prace powinny zostać wykonane w ciągu 23 dni od zawarcia umowy.

Jednocześnie MPK rozpisało przetarg na konserwację torów tramwajowych z podziałem na trzy zadania związanie z napawaniem regeneracyjnym szyn i rozjazdów, szlifowaniem szyn oraz regulacją torów i podbijaniem podkładów. Termin składania ofert mija 25 maja. Usługi będą realizowane do końca października 2020 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony