Partnerzy serwisu:

Wrocław wybrał wykonawcę remontu na Ślężnej. Wakacje bez tramwaju

Witold Urbanowicz 06.05.2019

Wrocław wybrał wykonawcę remontu na Ślężnej. Wakacje bez tramwaju
fot. Google Street View
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na wymianę 1,6 km toru pojedynczego w ul. Ślężnej do pętli Park Południowy. Prace, które będą wymagać wstrzymania ruchu, przeprowadzi Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia.
Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez ZDiUM Wrocław, jest wymiana szyn, podkładów i tłucznia w torze tramwajowym w ciągu ul. Ślężnej. Inwestycję podzielono na trzy odcinki – od Dębowej do Weigla (zad. I), od Kamiennej do Kuronia (zad. II) oraz od Sanockiej do Kamiennej (zad. III). W sumie wymienionych zostanie 1652 m toru pojedynczego.

Na początku kwietnia minął termin składania ofert. Wystartowały dwie wrocławskie firmy – Zakład Sieci i Zasilania oraz Bahn Technik. Kilka dni temu zamawiający rozstrzygnął postępowanie, wybierając ofertę Zakładu Sieci i Zasilania. Firma ta zaoferowała wykonanie prac za 6,4 mln zł brutto przy budżecie na kwotę 9,4 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucona została droższa oferta Bahn Technik.

Wykonawca zadeklarował wykonanie prac do 16 sierpnia 2019 r. Zamawiający zakłada, że ruch tramwajowy może być wstrzymany w okresie od 22 czerwca do 24 sierpnia, przy czym zachowany zostanie dojazd do zajezdni przy Kamiennej w postaci ruchu wahadłowego.

Niedawno Wrocław prezentował wyniki audytu stanu torowisk tramwajowych. Stan torów na Ślężnej określono na zły lub bardzo zły.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony