Partnerzy serwisu:

Wrocław wybrał wykonawcę Osi Zachodniej

Redakcja 22.05.2020

Wrocław wybrał wykonawcę Osi Zachodniej
wiz. Wrocławskie Inwestycje
Oś Zachodnia to uzupełnienie obwodnicy Leśnicy. Droga ma połączyć ul. Kosmonautów z obwodnicą (ten odcinek to tzw. aleja Stabłowicka), umożliwiając dojazd aż do ul. Granicznej i AOW. Oprócz nowej drogi zostanie przebudowana też sama ul. Kosmonautów wraz z torowiskiem tramwajowym. Dziś Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły postępowanie.
Oś Zachodnia to kolejna wielka inwestycja Wrocławia. Głównym jej celem jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to taki drugi etap obwodnicy Leśnicy.

Oprócz nowego łącznika, który ułatwi omijanie Leśnicy, sporo zmieni się też na samej ul. Kosmonautów. Zostanie przebudowana od kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa. Po zakończeniu prac ul. Kosmonautów będzie miała na tym odcinku dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. W sumie to 4,2 km nowych dróg, ponad 5 km tras rowerowych i nowych chodników, do tego kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy 1050 m.

Na tym odcinku ulicy Kosmonautów wykonawca wybuduje 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Na alei Stabłowickiej powstanie kolejny obiekt inżynieryjny w mieście – 143-metrowy wiadukt, dzięki któremu będzie można bezkolizyjnie przejechać i przejść nad linią kolejową. W związku z tym, że przy zbiegu alei Stabłowickiej i ulicy Kosmonautów planowana jest budowa nowego szpitala onkologicznego w ramach inwestycji, przewidziano również połączenie drogowe, które umożliwi jego przyszłą obsługę. Zakończenie realizacji tej wielkiej inwestycji planowane jest na połowę 2022 r.

Otwarcie ofert odbyło się pod koniec marca. Wystartowało siedem podmiotów. Ostatecznie dzisiaj (22 maja) Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły postępowanie. Wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia i Tormel, które złożyło najtańszą ofertę, opiewającą na 188,8 mln zł brutto.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony