Partnerzy serwisu:

Wrocław wybrał projektanta trasy tramwajowej w Rogowskiej na Nowym Dworze

Witold Urbanowicz 17.09.2019

Wrocław wybrał projektanta trasy tramwajowej w Rogowskiej na Nowym Dworze
mat. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław rozstrzygnął przetarg na projekt 2-kilometrowego odcinka torowiska tramwajowej w ul. Rogowskiej, który miałby zostać zrealizowany w latach 2021-2023. To ostatni fragment trasy na Nowy Dwór.
Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych dla budowy trasy autobusowo-tramwajowej w ul. Rogowskiej od ul. Strzegomskiej wraz z pętlą autobusowo-tramwajową Nowy Dwór oraz parkingiem przesiadkowym parkuj i jedź na 55 pojazdów. W sumie to ok. 2 km nowej trasy (ok. 1,65 km ul. Rogowskiej oraz ok. 350 m jezdni w obszarze pętli i parkingu). Więcej informacji tutaj.

Pod koniec lipca minął termin składania ofert. W sumie wystartowało pięć firm z ofertami na kwoty od 1,217 mln zł do 2,934 mln zł brutto. Budżet na ten cel był określony na kwotę 1,2 mln zł brutto.

Dzisiaj (17 września) Wrocław rozstrzygnął postępowanie. Wygrała wrocławska firma Biprogeo-Projekt, która pokonała konkurentów ceną oraz doświadczeniem projektantów.

Na opracowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych przeznaczono 12 miesięcy. Projektant będzie też sprawował nadzór autorski nad realizacją prac. Roboty – według założeń – będą prowadzone przez okres dwóch lat, od lutego 2021 r. do stycznia 2023 r.

Warto przypomnieć, że niedawno ruszyły prace przy pierwszym odcinku TAT na Nowy Dwór.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony