Partnerzy serwisu:

Wrocław wstępnie poinformował o przetargu na budowę BRT

Jakub Dybalski 12.02.2015

Wrocław wstępnie poinformował o przetargu na budowę BRT
Wrocław Nowy Dwórfot. Forseti, lic. CC BY-SA 3.0
Gmina Wrocław zamieściła wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące planowanego przetargu na budowę trasy dla Metrobusa. Sam przetarg ma zostać ogłoszony 30 kwietnia.
W ogłoszeniu zamawiający informuje o zakresie robót budowlanych związanych z planowanym zamówieniem. Datę rozpoczęcia procedury udzielania zamówienia określono na ostatni dzień kwietnia. Czas trwania zamówienia ma wynosić 16 miesięcy od momentu jego udzielenia.

Sama trasa metrobusowa ma być osobną jezdnią przeznaczoną wyłącznie dla komunikacji miejskiej i pojazdów specjalnych. Według wcześniejszych informacji ze strony miasta koszt budowy powinien zamknąć się w granicach 100 mln zł.

Inwestycja, choć w stolicy Dolnego Śląska bardzo potrzebna, jest też kontrowersyjna. Metrobus ma zapewnić szybkie połączenie z centrum miasta dzielnicom znajdującym się w jego zachodniej części. Dziś duszą się, korzystając z wąskiej i nieprzejezdnej ul. Strzegomskiej. Ale część mieszkańców i aktywistów uważa, że lepszym pomysłem niż budowa BRT byłaby budowa linii tramwajowej, która zresztą znajduje się w planach miasta od lat.

Więcej informacji na temat budowy BRT we Wrocławiu i szczegółów planowanych prac w Monitorze! Zapraszamy do naszego nowego serwisu!


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony