Partnerzy serwisu:

Wrocław wprowadza „gorące guziki” w autobusach

jd/inf. pras. 13.08.2019

Wrocław wprowadza „gorące guziki” w autobusach
fot. MPK Wrocław
Od 1 września w ponad stu autobusach wrocławskiego MPK zostaną uruchomione przyciski do samodzielnego otwierania drzwi na przystankach. To identyczny system, jaki obecnie funkcjonuje w tramwajach. Wrocław idzie śladami m.in. Warszawy, Koszalina i Zielonej Góry.
Uruchamiany przez MPK system ma przede wszystkim pozwolić nie otwierać na przystankach drzwi, z których nikt nie będzie korzystał. To spowoduje, że w czasie upałów z pojazdów nie będzie uciekało zimne powietrze, natomiast w chłodniejsze dni – ciepło.

„Gorące guziki” będą na razie działały tylko w części taboru wrocławskiego MPK, czyli w pojazdach, które w takie przyciski są wyposażone. W autobusach starszego typu drzwi tak, jak dotychczas, będą otwierały się automatycznie.

MPK zapewnia jednak, że początkowo kierowcy będą zwracać szczególną uwagę na pasażerów, którzy mogą nie wiedzieć lub nie pamiętać o działaniu gorącego przycisku. W takich przypadkach, jeśli kierujący autobusem spostrzeże czekającego przy wejściu pasażera, automatycznie otworzy mu drzwi – tak samo w przypadku użytkownika komunikacji, który będzie chciał wysiąść z pojazdu, ale nie wciśnie przycisku.

Autobusy z „gorącymi guzikami” będą odpowiednio oznaczone. W takich pojazdach pasażerowie znajdą specjalny piktogram informujący o potrzebie skorzystania z przycisku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony