Partnerzy serwisu:

Wrocław unieważnia konkurs na nową zajezdnię tramwajową

Witold Urbanowicz 31.07.2019

Wrocław unieważnia konkurs na nową zajezdnię tramwajową
mat. WI
Wrocławskie Inwestycje wykluczyły wszystkich uczestników konkursu na zaprojektowanie nowej zajezdni tramwajowej na Nowych Żernikach z myślą o obsłudze nowych tras tramwajowych. W sierpniu ma ruszyć nowe postępowanie.
Wrocławskie Inwestycje, we współpracy z lokalnym oddziałem SARP-u, w kwietniu ogłosiły konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji kompleksu nowej zajezdni tramwajowej zlokalizowanej w zachodniej części miasta, w sąsiedztwie alei Architektów, na południe od wzorcowego osiedla Nowe Żerniki, w rejonie ul. Szczecińskiej i jej przecięcia z linią kolejową nr 275 i z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8. Zajezdnia będzie przeznaczona do obsługi 150 tramwajów (z rezerwą na 200 pojazdów) o długości maksymalnej 32 m. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

Wmaju minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. W sumie wpłynęły aż 23 wnioski, z czego siedem od podmiotów bądź oddziałów mających siedzibę we Wrocławiu.

Na razie konkurs kończy się fiaskiem. W zeszłym tygodniu Wrocławskie Inwestycje unieważniły postępowanie. Jak informuje spółka, wszyscy uczestnicy zostali wykluczeni z konkursu – żaden z nich nie spełniał kryteriów udziału.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony