Partnerzy serwisu:

Wrocław: Umowa na remont kolejnego odcinka torów w al. Hallera

Witold Urbanowicz 16.06.2021

Wrocław: Umowa na remont kolejnego odcinka torów w al. Hallera
fot. UM Wrocław
MPK Wrocław podpisał umowę na remont 800-metrowego odcinka torowiska w al. Hallera. Roboty, które wiązać się będą z wyłączeniem ruchu tramwajowego, zaplanowano po wakacjach.
– Mamy umowę na kolejny etap remontu tamtejszego torowiska – tym razem na odcinku od skrzyżowania z Mielecką (gdzie skończyliśmy w zeszłym roku) aż do ul. Powstańców Śląskich. Wymienimy ponad 1500 metrów szyn. Tramwaje przemkną po nich ciszej – a to dzięki zielonemu torowisku, które tam urządzimy – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podobne zielone torowisko wykonano na wcześniejszym odcinku al. Hallera od ul. Ojca Beyzyma do Mieleckiej. – Zielone torowiska to jednak nie tylko mniej hałasu i więcej estetyki. Zapobiegają one wzbijaniu pyłów przez przejeżdżające tramwaje, pomagają w retencji wody i są pomocne w walce ze zjawiskiem miejskich wysp ciepła – dodaje prezydent.

Prace wykona spółka GM Roads Polska na kwotę 5,698 mln zł brutto. Projekt jest realizowany w fomule projektuj i buduj. Pierwsza faza projektowa zajmie cztery miesiące. – Potem, na przełomie września i października, torowcy wyjdą w teren. Ta część potrwa krócej, około trzech miesięcy – mówi Sutryk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony