Partnerzy serwisu:

Wrocław. Trwa budowa wiaduktu na trasie tramwajowej na Nowy Dwór

Magdalena Romanowska 18.08.2020

Wrocław. Trwa budowa wiaduktu na trasie tramwajowej na Nowy Dwór
fot. Wrocławskie Inwestycje
Rośnie wiadukt, którym przebiegać będzie trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór we Wrocławiu. W nocy z 17 na 18 sierpnia br. na budowę dostarczono dźwigary obiektu, a już niedługo rozpocznie się ich montaż. Umowę na realizację tego 160-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Robotnieczej podpisano w lipcu 2019 r. Była to jedna z trzech umów dotyczących trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór.
Powstający obiekt będzie najdłuższym wiaduktem na trasie autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Cała trasa autobusowo-tramwajowa będzie miała 7 km i ma połączyć plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Realizacja dzieli się na trzy części. Jej pierwszy jej odcinek – pl. Orląt Lwowskich do ul. Smoleckiej – którego realizacja ma zakończyć się w 2021 r.

Kolejny odcinek od wiaduktu nad ulicą Smolecką do wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z infrastrukturą na wiaduktach oraz fragmentem ulicy Wagonowej ma być gotowy w przyszłym roku. W ramach osobnego kontraktu powstaje wspomniany wyżej wiadukt. Jak część tej inwestycji powstanie także tunel pod TAT, który ułatwi przejście pieszym i przejazd rowerzystom.

Obecnie na plac budowy przybyły z Krakowa kolejne elementy nowej przeprawy. Mowa tu o 33-metrowych dźwigary kratownicowe. W najbliższych tygodniach będą przygotowywane do montażu a potem montowane na podporach, które zostały zbudowane nad torami kolejowymi.

Wykonawcą jest firma Budimex, która na realizacje prac – licząc od podpisania umowy w lipcu – ma 18 miesięcy. Wartość umowy to blisko 40 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony