Partnerzy serwisu:

Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice

Redakcja 22.10.2020

arrow
arrow
Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice
Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice
Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice
Wrocław: Tramwaje wracają na Osobowice
Od soboty 24 października tramwaje wracają na Osobowice. Trwają ostatnie prace przy budowie dwóch pierwszych peronów przystankowych dla wysiadających i wsiadających. Wcześniej wykonawca wymienił 600 metrów torowiska, w tym rozjazdy.
W związku zakończeniem prac związanych z przebudową pętli tramwajowej na Osobowicach, od 24 października 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian na liniach tramwajowych 14 i 24, które powrócą na ulicę Osobowicką do pętli Osobowice.

Z uwagi na przebudowę Mostów Pomorskich, tramwaje linii 14 relacji Osobowice – FAT, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ulice Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki i ulicę Grodzką z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Dubois. W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice linia będzie kursowała swoją stałą trasą przejazdu przez plac Legionów, pl. Orląt Lwowskich i pl. Jana Pawła II.

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały stałą trasą przejazdu przez pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i pl. Legionów. W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez pl. Teatralny, ulice Widok, Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki, ulice Drobnera, Łokietka, Chrobrego, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej (linie 14 i 24) do Osobowic, kursy okresowej linii tramwajowej 74 i okresowej linii autobusowej 714 zostaną zlikwidowane.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony