Partnerzy serwisu:

Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę

Jakub Rösler 12.05.2022

arrow
arrow
Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę
fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę
Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę
Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę
Jak poinformowały Wrocławskie Inwestycje, już w najbliższy weekend tramwaje wrócą na Leśnicę. Trasa była nieprzejezdna przez kilka tygodni, kiedy to kończono układanie torowiska w nowym śladzie trasy i wpinano ją w już istniejącą sieć tramwajową. Prace objęły także modernizację przystanków pasażerskich. Wczoraj odbyły się próbne przejazdy na wyremontowanym odcinku.
Wrocław zapowiedział, iż finisz prac przy modernizacji torowiska tramwajowego na Leśnicę pozwoli na powrót tramwajów już w ten weekend. Prace objęły montaż ponad 2 kilometrów torowiska w nowym śladzie, a także kompleksową modernizację przystanków. Powstał także jeden zupełnie nowy, znajdujący się u zbiegu ulic 11 Listopada oraz Kosmonautów. Prace trwały sześć tygodni.

Jak informują Wrocławskie Inwestycje Miejskie, nowe torowisko jest już gotowe do przyjęcia pierwszym tramwajów, a docelowo będzie ono w pełni zielone, pokryte rozchodnikiem. Linia na Leśnicę została zbudowana w nowym śladzie, przez co konieczne było wpięcie jej do już istniejącej sieci tramwajowej. Te działania wymusiły tymczasowe wyłączenie pętli Leśnica z użytkowania. Wszystko zmieni się już w sobotę, 14 maja.

Budowa torowiska w nowym śladzie była konieczna, ponieważ planowana jest rozbudowa obecnego układu drogowego o drugi pas w każdą ze stron na ulicy Kosmonautów.

– Warto zaznaczyć, że w ciągu tych sześciu tygodni prac udało się również poprowadzić rozjazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul. Lotniczej, Milenijnej, Legnickiej i Na Ostatnim Groszu. To prace wykonywane w ramach innej inwestycji - tramwaju przez Popowice – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Dzięki temu, w przyszłości, tramwaj jadący z Leśnicy będzie mógł skręcić w lewo, w ul. Milenijną, a następnie skręcić w prawo i pojechać nowymi torami tramwajowymi po ul. Popowickiej. Dzięki temu będzie można ominąć ul. Legnicką.

– W maju wykonawca, kontynuuje demontaż starego torowiska na części ul. Kosmonautów i zabezpiecza tereny zielone. Wzdłuż tej ulicy rosną bowiem drzewa, które wymagają ochrony, przed rozpoczęciem tam dalszych prac drogowych – dodaje Bartosz Nowak.

Wczoraj na nowym odcinku torowiska odbyły się jazdy testowe, w których uczestniczył najnowszy tramwaj we flocie MPK Wrocław, a więc Moderus Gamma.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony