Partnerzy serwisu:

Wrocław. Tablice informacyjne i mapy dla rowerzystów

Jakub Dybalski 15.11.2018

Wrocław. Tablice informacyjne i mapy dla rowerzystów
fot. UM Wrocławia
W kilkunastu miejscach przy trasach rowerowych stanęły specjalne tablice informacyjne z mapami dla rowerzystów. Zastosowano przy nich już jednolity system znakowania tras, który ma być przyjęty w całej aglomeracji.
W 16 miejscach we Wrocławiu pojawiły się totemy, które informują o trasach wykonanych z dofinansowaniem unijnym. Stanęły m.in. przy ul. Ślężnej, Mickiewicza czy moście Szczytnickim. Jak można przeczytać na oficjalnym serwisie urzędu miasta, przy projektach unijnych eksponowanie takiej informacji jest obowiązkowe, ale zwykle stosuje się typowo informacyjne tablice, które widzimy w różnych punktach miasta. Teraz postanowiono ten obowiązek spełnić z korzyścią dla rowerzystów.

– Oprócz informacji o dofinansowaniu, przygotowaliśmy też mapy tras rowerowych we Wrocławiu i częściowo aglomeracji – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM.

Jak tłumaczą w serwisie, na totemach zastosowano nowy, jednolity system znakowania tras rowerowych. Każda ma swój numer i kolor. Taki system działa w Kobierzycach i docelowo ma szansę stać się jednolity w całej aglomeracji wrocławskiej.

Wrocław chwali się, że w mieście jest już ponad 300 km dróg rowerowych, w większości asfaltowych. Kolejne 117 km to trasy na terenach zielonych i wałach nadrzecznych. Łącznie dróg „przyjaznych rowerzystom” jest już około 1110 km. Rowerzyści w mieście mają do dyspozycji ponad 9200 miejsc postojowych oraz około 20 samoobsługowych stacji naprawczych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony