Partnerzy serwisu:

Wrocław: Spalony tramwaj Protram jak nowy Moderus

Witold Urbanowicz 30.09.2020

Wrocław: Spalony tramwaj Protram jak nowy Moderus
fot. MPK Wrocław
Wrocławski tramwaj Protramu, który w zeszłym roku uległ częściowemu spaleniu, jest obecnie remontowany w zakładach Modertransu. Odmieniony pojazd nie wygląda już jak 205WrAs, a stylistyką odpowiada pojazdom z rodziny Moderus Beta.
Tramwaj 205WrAs uległ poważnym uszkodzeniom, po wypadku, do którego doszło na ul. Olszewskiego w październiku zeszłego roku. W wyniku zderzenia z ciężarówką, wyjeżdżającą z drogi podporządkowanej, zapalił się. – Tylko dzięki sprawnemu działaniu motorniczego nikomu z pasażerów nic się nie stało – mówi Krzysztof Balawejder, szef MPK Wrocław.

MPK Wrocław zdecydowało się na remont tramwaju. Prace wykonuje Modertrans. – Będzie w 100 proc. bezpieczny dla pasażerów i motorniczych, a także zyska nowy kolor, wygląd i klimatyzację! Planujemy, aby nasz zmartwychwstały tramwaj powrócił do Wrocławia już za kilka tygodni – informuje MPK.

– Cieszymy się, że udało się uratować ten tramwaj. Jeden pojazd mniej – taki jak 205WrA0 [z niską podłogą - red.] – to strata dla nas i dla pasażerów. Tramwaj jest remontowany w ramach oddzielnej, wcześniejszej umowy z Modertransem – mówi Bartosz Naskręski z biura prasowego MPK Wrocław. Jak dodaje, tak samo będą wyglądać inne tramwaje remontowane przez Modertrans w ramach umowy na naprawę główną 25 tramwajów 205WrAs. – Tym samym wszystkie nasze tramwaje serii 205WrAs zostaną wyremontowane przez poznańską firmę – dodaje Naskręski.


fot. MPK


fot. MPK

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony