Partnerzy serwisu:

Wrocław: Rusza remont pętli w parku Południowym

Witold Urbanowicz 03.11.2021

Wrocław: Rusza remont pętli w parku Południowym
fot. MPK Wrocław
W najbliższy weekend (6-7 listopada) rozpoczną się prace przy przebudowie pętli tramwajowej w parku Południowym. Utrudnienia potrwają miesiąc.
– W trakcie remontu pętla będzie wyłączona z użytkowania, ale dzięki zastosowaniu tymczasowego rozjazdu, który tam zamontujemy na czas prac, tramwaje będą mogły dojeżdżać do przystanku Pułtuska. Ten przystanek znajduje się nieco ponad 150 metrów od pętli – wyjaśnia Damian Zdancewicz z MPK Wrocław i podkreśla, że pasażerowie nie spotkają się z wielkimi utrudnieniami.

Łączny koszt prac wyniesie ponad 1 mln 350 tys. zł. W tej cenie wymieniona zostanie nawierzchnia torowa wraz z zabudową torowiska oraz podbudową – z wyjątkiem peronu dla wsiadających. Szyny w całości pętli będą nowe. Wykonane będą także przepusty pod przyszłą instalację sterowania zwrotnic. Cały remont potrwa maksymalnie 29 dni. Prace wykona spółka Laubres z Wrocławia.

W weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia (do ok. 20:00 w niedzielę) w czasie montażu i demontażu rozjazdu nakładkowego tramwaje będą dojeżdżać do zajezdni Gaj do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny, a na odcinku Petrusewicza – Park Południowy zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa nr 709, która pojedzie co 10 minut.

Zamontowaniu rozjazdu umożliwi wydłużenie linii 9 do przystanku Pułtuska. Natomiast linia 15 – z uwagi na ograniczoną liczbę taboru dwukierunkowego – dalej będzie kończyć przy zajezdni Gaj.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony